(مزایای عضویت)
آخرین بروزرسانی:‌پنج‌شنبه, 1397/10/27 21:49

آخرین اخبار پزشکی

دارویی جدید جهت کاهش وزن

 

اخیراً اداره غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA)  داروی  Liraglutide را که جهت کنترل دیابت تیپ ۲ استفاده میشود جهت کاهش وزن مورد تایید قرار داده است.

این دارو در۲ دوز با نامهای مختلف توزیع میشود. یکی با دوز ۳ میلیگرمی  تحت نام  Saxenda که جهت کاهش وزن استفاده میشود و دیگری با دوز۱/۸ میلیگرمی با نام  Victoza که جهت کنترل دیابت تیپ ۲ تجویز می گردد.

کمبود آهن خون و افزایش احتمال سکته مغزی

 

یک مطالعه جدید که در کالج سلطنتی لندن انجام شده ، نشان میدهد که کمبود آهن خون می تواند ریسک سکته مغزی  را بدلیل چسبناکتر شدن خون افزایش دهد. این بررسی نشان داده است که علت چسبناکی خون در فقرآهن خون ؛ چسبندگی بیشتر پلاکت های خون می باشد.

احتمال سکته مغزی در افرادیکه کمبود متوسط آهن خون دارند دو برابر افرادی است که سطح آهن خونشان طبیعی می باشد.

SOURCE: Imperial College London, news release, Feb. 19, 2014

ایران فیس لیفت

 

اثر ماست و پنیر کم چربی در پیشگیری از دیابت

 

براساس یک تحقیق جدید در بریتانیا نشان داده شده است که مصرف فراورده های لبنی تخمیر یافته از جمله ماست کم چرب تا 28درصد و مصرف پنیر کم چرب تا 24درصد خطر ابتلا به دیابت تیپ دو را کاهش میدهد.

SOURCES: Nita Forouhi, M.D., group leader, nutritional epidemiology program, Medical Research Council, University of Cambridge, England; Samantha Heller, M.S., R.D., senior clinical nutritionist, NYU Langone Medical Center, New York City; Feb. 5, 2014, Diabetologia

اثر آسپیرین بر روی سرطان تخمدان

 

یک تحقیق جدید که توسط انستیتوی ملی سرطان ایالات متحده بر روی 20000 خانم انجام شده نشان میدهد که مصرف روزانه یک عدد آسپیرین ، ابتلای خانمها  به سرطان تخمدان را تا حدود 20٪ کاهش میدهد.
در ایالات متحده آمریکا سالیانه 20000 مورد سرطان تخمدان تشخیص داده می شود و از این تعداد بیش از 14000 نفر جان سالم بدر نمی برند.

منبع: U.S. National Institutes of Health, news release, Feb. 6, 2014

www.Iranfacelift.net

اسامی برنجهای وارداتی آلوده

 

برنج های وارداتی با نام تجارتی « پاپانور»‌ از کشور هند و « زیتون »‌ از کشور پاکستان غیر استاندارد و هرگونه عرضه و توزیع آنها ممنوع است .

عنوان پنج خبر پزشکی اخیر

 

1- یک بررسی جدید در بیمارستان کودکان سینسیناتی  نشان میدهد که تغذیه سرشار از غلات (سریل) ؛ میوه و لبنیات کارایی کودکان را در مدرسه افزایش میدهد.

SOURCE: Cincinnati Children's Hospital Medical Center, news release, Aug. 14, 2013

 

2- یک مطالعه جدید در کالج پرشکی ویسکانسین نشان میدهد که ضرباتی که به سر فوتبالیست ها وارد می شود ، فعالیت مغز آنان را در 24 ساعت اول بعداز ضربه دچار بی نظمی می کند ولی ظرف چند هفته این اختلال برطرف می گردد.